Pasta met bloemkoolroomsaus en gebakken paddenstoelen
Dit is een verwenmaaltijd waarbij je ook nog eens lekker veel groenten eet. Meer kan ik er niet over zeggen hahaha! Behalve dan dat deze pasta echt ontzettend lekker is!
Wat heb je nodig voor 2 porties
- 120 gram ongekookte pasta (ik gebruik altijd De Cecco)
- 300 gram bloemkoolroosjes
- 250 gram gemengde paddenstoelen in plakjes gesneden
- 1 ui gesnipperd
- 2 tenen knoflook gepeld heel laten
- 5 takjes tijm
- 1 eetlepel olijfolie
- 100 ml slagroom
- 25 ml melk
- 1 eidooier
- 10 gram Parmezaanse kaas
- Peper & zout
Hoe maak je het
- Bereid de pasta volgens de instructies op de verpakking.
- Vul een pan met water doe de bloemkoolroosjes erin en kook ze beetgaar in 5 tot 8 minuten. Giet het water af en laat ze goed uitlekken in een vergiet. Doe ze dan terug in de pan en stamp ze klein met een pureestamper.
- Terwijl de pasta en bloemkool opstaat kun je de paddenstoelen bakken Verwarm in een koekenpan de olijfolie, bak de ui glazig samen met de hele tenen knoflook en de tijm (ca. 2 minuten), doe dan de paddenstoelen erbij, peper en zout en bak de paddenstoelen lekker bruin. Haal de tenen knoflook en tijm eruit voor je de paddenstoelen opdient.
- Maak de roomsaus door de slagroom en de melk te verwarmen, niet laten koken. Haal het pannetje van het vuur en roer de eidooier erdoorheen, doe dit met een garde. Dit doe je van het vuur af zodat het eigeel niet gaat stollen. Zet het pannetje nu terug op het vuur, doe de Parmezaanse kaas erbij en roer alles op niet te hoog vuur nog 1 á 2 minuten door, je zult zien dat het sausje dikker wordt. Meng de roomsaus met de bloemkool breng eventueel op smaak peper en zout.
- Is de pasta gaar dan schud je deze af en roer je de pasta door de bloemkoolroomsaus. Meteen opdienen, de gebakken paddenstoelen erover scheppen en ik zeg; Buon Apetito !
-0 Reacties-