Café und Kuchen in Aken
Al jaren lopen we langs het Aachener Café Haus dat ligt in het winkelstraatje waar wij altijd doorheen lopen wanneer we van de markt richting het stadhuis lopen. Telkens als we langslopen zeggen we tegen elkaar; “volgende keer gaan we hier toch eens naar binnen, een kopje koffie drinken”. Waarom koffie? In het langslopen zien we de altijd de koffiebrander staan waardoor we toch wel nieuwsgierig zijn naar de koffie. Vorige week was het zover, niet langslopen maar we zijn naar binnen gegaan voor dat kopje koffie. Wat een verrassing is dit, zo op het oog, kleine zaakje. Eenmaal binnen staan we oog in oog met de lekkerste taarten, van die mooie hoge typische Duitse taarten.
Wanneer we vragen of we mogen plaatsnemen aan het laatste lege tafeltje krijgen we te horen dat dat zeker mag maar dat er op de tweede en derde etage ook nog tafeltjes vrij zijn. Wat meerdere etage’s? Ja en dat is nog niet alles want op elke etage staat een vitrine met taarten en dan ook nog eens op elke etage verschillende taarten en als bonus eet je hier een lekker stuk taart met een prachtig uitzicht over de Altstadt van Aken.
Al het gebak is dagvers en uit eigen keuken, het zijn van de échte mooie hoge typsiche Duitse Kuchen en de keuze is enorm, de taartpunten trouwens ook. Dit zaakje is een aanrader voor iedereen die van taart houdt, de koffie is zoals we gewend zijn in Duitsland, een typsich kopje Duitse koffie en voor onze smaak net iets te slap maar dat maakt de taart meer dan goed. Wij gaan weer een volgende keer, nemen een ander stuk taart op een andere etage en ik maak een mooiere foto voor de blog.
-0 Reacties-